Gotowe na wszystko | Desperate Housewives (Lektor PL, sezon 1 i 2) na stronie !
Dodane przez kicken dnia Grudzień 17 2007 23:14:59
Kiedy pewnej jesieni zobaczyłem pierwszy spot zapowiadający "Gotowe na wszystko" na Polsacie nie znałem ni fabuły, ni obsady serialu, lecz mimo to postanowiłem obejrzeć pilot.

Idylliczny obrazek: kolorowe domki, uśmiechnięci ludzie, trawa zieleńsza niż nigdzie indziej. Tutaj zaczyna się prawdziwa historia. Pośród tej sielskiej atmosfery jedna z mieszkanek pakuje sobie kulkę prosto w głowę. Dlaczego? Przecież zupa nie mogła być za słona, powody finansowe też nie wchodzą w grę. Świetny koncept na mocne wejście. A jeśli ktoś oglądając samobójstwo Mary Alice Young myśli, że napięcie właśnie sięga zenitu i za niedługo zacznie opadać jest w wielkim błędzie. Pani Young pozostawiła na ziemskim padole swoje cztery wierne przyjaciółki, które przez przypadek odkryją strzępek sekretu zmarłek przyjaciółki i nie pozostawią tego bez rozwikłania[...]
Rozszerzona zawartość newsa
Mrs Young do czasu śmierci spotykała się na pokerku z: sfrustrowaną matką Lynette, fajtłapowatą ilustratorką bajek dla dzieci - Susan, drapieżną modelką Gabrielle oraz perfekcyjną gospodynią Bree. Do każdej z nich pasuje tytułowy przymiotnik: "zdesperowana". Mają one problemy z dziećmi, mężami, pracą. Ot z pozoru normalne kobiety. Z pozoru...

Każdy kolejny odcinek stanowi jeden z puzzli układanki jaką jest tajemnica Mary Alice. Odkrywanie tego sekretu można porównać do poruszania się po labiryncie, gdyż czasami nasze bohaterki trafiają na ślepą uliczkę, co chwilowo usypia ich czujność. Z chwilą gdy zyskują nowych przyjaciół, tudzież sąsiadów pojawiają się nowe zagadki, na których opierają się następne sezony.

Wszystkie części opatrzone są znakomitą oprawą muzyczną, mają własne tytuły powiązane zarówno z początkowymi oraz końcowymi mowami Mary Alice, jak i z wydarzeniami w poszczególnych odcinkach. Dodatkowym plusem serialu jest to, że w przeciwieństwie do np. "Lost" tajemnice w kolejnych sezonach są różne i nie ciągną się w nieskończoność. Pomysłowość scenarzystów zadziwia, a nawet przyprawia o dreszcze.

Podsumowując "Desperate Housewives" to (do tej pory) 3 sezony świetnej gry aktorskiej, akcji przepełnionej napięciem, ale i humorem. Należy tutaj uprzedzić, że żeby w pełni móc cieszyć się kolejnym czterdziestoma pięcioma minutami serii trzeba pozostawić włączone swoje szare komórki. Nie jest to bowiem pozycja dla osób oczekujących rozrywki niskich lotów. Inteligencja jest niezbędna. Polecam!